Makowe Pole

„Cuda Wianki!”- twórcze warsztaty dla nastolatek

„Cuda Wianki!”- twórcze warsztaty dla nastolatek

„Cuda Wianki!”- twórcze warsztaty dla nastolatek

Od czterech lat w każdy poniedziałek na Makowym Polu w Wyszkowie prowadzę autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci. We wrześniu 2016 po raz pierwszy odbyły się warsztaty dedykowane nastolatkom: bardzo dziewczyńskie zarówno z treści, jak i z nazwy „Cuda Wianki!” 🙂 Od początku sezonu stworzyłyśmy z dziewczynami wiele cudów w różnych technikach: malowałyśmy kilkoma rodzajami farb, ozdabiałyśmy mediami segregatory, robiłyśmy biżuterię, filcowałyśmy kwiatowe broszki, dekupażowałyśmy i szyłyśmy świąteczne skarpety na prezenty pod okiem Iwony Babskiej z Fabryczki HANDMADE, scrapowałyśmy. Część z cudów, które powstały podczas naszych spotkań można obejrzeć na stronie Przystanku Twórczej Edukacji.

Żeby nazwie zajęć stało się zadość wzięłyśmy na warsztat także i wianki, choć nie dosłownie. W środku zimy, z pomocą wibrujących kolorami farb akwarelowych, zakwitły nam pięknie wszystkie możliwe- i niemożliwe!- kwiaty. Wycięłyśmy je, ułożyłyśmy w wiankowe kompozycje, dodałyśmy napis i schowałyśmy obrazek do przestrzennej ramki, za szybkę.

Dzielę się z Wami zdjęciami dokumentującymi proces twórczy i kilkoma, na których możecie zobaczyć gotowe- radosne i energetyczne prace. Niech ubarwiają nam czas oczekiwania na wiosnę 🙂


Przy okazji informuję, że rozważam otwarcie jeszcze jednej grupy „Cuda Wiankowej” (dla dziewcząt od lat 11), która spotykałaby się w czwartki o godzinie 18.15. Zainteresowane osoby zapraszam serdecznie do kontaktu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *