Makowe Pole

Międzynarodowy Dzień Kropki na Makowym Polu :)

Międzynarodowy Dzień Kropki na Makowym Polu :)

Międzynarodowy Dzień Kropki na Makowym Polu :)

Gdy rok temu w internecie „wpadłam” na książkę „The Dot” Petera H. Reynoldsa i dowiedziałam się o Dniu Kropki, obchodzonym na całym świecie, postanowiłam również włączyć się w celebrację tego święta kreatywności.

Korzystając z materiałów anglojęzycznych, umieszczonych na stronie poświęconej książce oraz własnych pomysłów, zorganizowałam w ramach cotygodniowych zajęć na Makowym Polu w Wyszkowie, małe Święto Kropki.  Inspirowała nas wtedy, peeeełna kropek, sztuka aborygeńska 🙂

Znalazłam również na polskich stronach informacje o Święcie Kropki, wielu nauczycieli i bibliotekarzy celebrowało je już w swoich szkołach i dzieliło się fantastycznymi pomysłami. Zachodziłam w głowę, czemu nikt jeszcze „The Dot” u nas nie wydał?
Kilka miesięcy później zobaczyłam ją w zapowiedziach ulubionej Mamanii 😊 I w tym roku możemy w Polsce świętować z naszą pięknie wydaną „Kropką”, w zgrabnym przekładzie Iwony Mączki. Dziś „Kropka” ma swoją oficjalną premierę w polskich księgarniach! Na stronie wydawnictwa, o tutaj możecie przeczytać o książce i wspaniałej kropkowej idei. A u mnie, na zachętę, jeśli jej jeszcze potrzebujecie 😉 , troszkę środka książki:

Wzruszyła mnie ta autorska dedykacja: Książkę dedykuję panu Matsonowi, mojemu nauczycielowi matematyki w siódmej klasie, który zachęcił mnie do postawienia własnej kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15.września, my jednak na Makowym Polu troszkę sobie to świętowanie przyspieszyliśmy i tworzyliśmy kropkowe prace już w poniedziałek.

Spodobał nam się szczególnie ten sposób na uzyskanie kropki „wcale jej NIE MALUJĄC” 🙂 Ale spróbowaliśmy też innych- w użyciu były pędzle, wałki malarskie, pędzelki gąbkowe, tekturowe rolki po tiulu oraz paluszki. Zapraszam, zobaczcie w fotorelacji, co się działo! 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *