Makowe Pole

Galeria

W tym momencie nie wykonuję na zamówienie albumów, Ksiąg Gości i innych prac scrapbookingowych, które możesz obejrzeć w tej Galerii– możliwe, że wrócę do tego, gdy znajdę sposób, by uczynić pracę nad nimi mniej czasochłonną. Pozostawiam jednak tutaj te zdjęcia ku pamięci i dla inspiracji: jako przykład wykorzystania papierów marki Makowe Pole oraz jako moją legitymację instruktorki scrapbookingu 🙂 Nie wykonam dla Ciebie albumu, ale mogę pokazać jak go zrobić na warsztatach, które możemy wspólnie zorganizować tam, gdzie mieszkasz. Więcej o warsztatach, jakie mogę przeprowadzić, napiszę wkrótce.

 

  • Portfolio prac

Album scrapbookingowy to jedyna w swoim rodzaju pamiątka- oprócz fotografii mogą znaleźć się w nim bilety, listy, odręczne rysunki. Każde zdjęcie może być opatrzone komentarzem, znajdzie się tu miejsce na ulubiony wiersz, tekst piosenki, anegdotę- wszystko, co pomoże opowiedzieć unikalną Historię Obdarowującego i Obdarowanego. Albumy tworzę w kilku formatach: 15 x 15 cm, 15 x 20 cm, 20 x 20 cm, 20 x 25 cm i 30 x 30 cm.

Strona scrapowa (inaczej: LO, layout, scrap) to wyjątkowa kompozycja, na którą składają się zdjęcia, tekst, papiery do scrapbookingu, różnego rodzaju media- ja szczególnie lubię farby, podkład malarski, tusze- dodatki zarówno te gotowe, dedykowane scrapbookingowi, jak i pamiątkowe bilety, rysunki, odręczne zapiski, guziki czy kawałki tkaniny (na przykład fragment zniszczonej już, a ukochanej sukienki). Strony scrapowe można przechowywać w albumach, pudełkach lub oprawiać w ramy. Scrap ma rozmiar 30,5 na 30,5 cm.

Ręcznie robione, spersonalizowane kartki na każdą miłą okazję: na ślub i na każdą jego rocznicę, na urodziny, imieniny, na Chrzest, na Pierwszą Komunię Świętą,a także jako podziękowanie, dowód pamięci, tęsknoty, miłości i przyjaźni. Kartki z Makowego Pola wyrastają w kilku rozmiarach i formach: standardowa 10 x 15 cm, kwadratowa 13 x 13 cm, podłużna z kieszonką na banknot, duża kartka A5 wiązana wstążeczką z kieszonką i jej modyfikacje, albumo-kartka ze zdjęciami i kilkoma otwieranymi “klapkami”.

Księgi Gości, które powstają na Makowym Polu to dużo więcej niż pięknie oprawiony blok kartek na dobre życzenia od Rodziny i Przyjaciół, z którymi dzielisz swoje najpiękniejsze chwile. To także nietypowy pamiętnik, wyjątkowa kronika Ważnego Dnia: oprócz kart na wpisu Gości jest tu miejsce przeznaczone na Twoją Historię. Tytuły zakładek ustalamy indywidualnie, najczęściej są to: “Tu się wszystko zaczęło”, “Nasza historia”, “Nasze korzenie”, “Planujemy, marzymy…”, “Pamiętali o nas”, “Byli z nami”- z miejscem na listę i zdjęcie wszystkich Gości, “Prezenty, które otrzymaliśmy”, “Pan Bóg mówił do nas”- z miejscem na tekst czytań ze Mszy ślubnej. Na kilku stronach przygotowuję miejsce pod zdjęcia z uroczystości. Format Księgi to 20 na 25 cm. Ilość kartek na wpisy: ok.50 arkuszy białego, grubszego papieru, 6 przekładek z grubego papieru do scrapbookingu do wyboru, pierwsza strona wewnątrz może zawierać tekst (na przykład słowa skierowane przez Parę Młodą do wpisujących się Gości) lub zdjęcie. Dodatkowo można zamówić Księgę z częścią albumową , zawierającą zdjęcia sprzed Ważnego Dnia (do 5 stron i ok.10 zdjęć).