ZACZNIJ TU     SKLEP       Warsztaty z pisania

Pełna kolorów i emocji
książka o mocy dobrych słów
stworzona z ciepłą myślą o każdej Mamie poszukującej swojej drogi w macierzyństwie.

Najpiękniejszy prezent dla Nowonarodzonej Mamy, a także dla Kobiety oczekującej narodzin swojego Dziecka.

„Szukam właściwych słów” autorstwa Agnieszki Sieńkowskiej (tekst i kolaże) i Marii Kurtz (akwarelowe portrety) to książka o stawaniu się mamą, o uczeniu się siebie w nowej relacji z dzieckiem, o rodzeniu się więzi i miłości wśród wielu różnych, także trudnych emocji. To zaproszenie do poszukiwania swojej drogi i własnego głosu w macierzyństwie.

Książkę znajdziesz w makowym sklepie,  pięknie zapakowaną w bibułkę, gotową do wręczenia w prezencie i z wpisaną dedykacją, o tutaj:  >>kliknij w obrazek<<

To doskonały pomysł na prezent dla każdej kobiety z okazji narodzin dziecka– w macierzyńskiej codzienności, zwłaszcza, gdy dopiero ją poznajemy, tak bardzo potrzeba nam otuchy, chwili wytchnienia, zawieszenia oka na czymś pięknym, przeczytania kilku krzepiących słów. To wszystko zawarłyśmy w tej książce. Sprawdzi się ona również jako pamiątkowy album na urodziny dziecka (pierwsze, piąte, osiemnaste :)): można do niej wkleić własne zdjęcie, kopertę z drobnymi pamiątkami, zadbałyśmy także o miejsce na osobiste zapiski.

 

Książka powstała z potrzeby serca i z marzeń, w trudnym pandemicznym czasie, jest owocem przyjaźni mojej-  Agnieszki Sieńkowskiej i artystki Marii Kurtz.

Wydana samodzielnie z dbałością o najdrobniejszy szczegół w ramach działalności Pracowni Artystycznej Makowe Pole, przy wsparciu  mojego Męża i niebagatelnym wsparciu finansowym mojego Taty❤️

 

Stworzyłyśmy ją z Marysią z osobistych, intymnych wspomnień i doświadczeń macierzyńskich, dotykamy w niej tematu bycia mamą synów, bycia mamą w ogóle.

 

Ale od premiery 26 maja 2021 widzimy jak ta książka porusza kobiety na bardzo różnych etapach życia, będących w wielu rolach i relacjach.

Płakały nad nią babcie, wzruszały się kobiety, które nie mają dzieci, matki córek odnajdywały tu podobne emocje i znane sobie zachwyty, lęki i nadzieje.

 

„To najpiękniejsza rzecz, jaką czytałam i widziałam o relacji matki i syna. Wszystko jest tutaj zawarte. Wszystko, co ważne. I miłość, i ból, i radość, i strach. Wszystko, co w życiu matki przewija się nieustannie. Zachwycająca słowem i obrazem kooperacja dwóch mądrych kobiet.”

KAROLINA GUZIK, autorka książki „11 kobiet. O czym inni nie chcą rozmawiać”, pisze o kobietach, nagrywa podkasty, prowadzi profil @karolina_karo_guzik

 

„Ta książka oprowadzi Cię po najskrytszych zakamarkach matczynej duszy. Złapie za rękę i opowie to, co tak trudno ubrać w słowa. Dostarczy wrażeń estetycznych jak żadna inna. Stworzona w sposób, który czyni ją idealną propozycją na prezent. Nie tylko wypełnia rynkową lukę w literaturze adresowanej do mam chłopców -ona wyznacza jej nowy poziom. Z serca polecam.”

KATARZYNA SIERAKOWSKA, autorka profilu @pani_kasia_po_godzinach, na którym opowiada o najlepszych książkach dla dzieci i rodziców

Vola Kuśmierska, słuchająca położna i doula z „Otulić mamę” nazwała tę książkę „otulającą”, Kasia Sierakowska, wytrawna poszukiwaczka najbardziej wartościowych pozycji wydawniczych  @pani_kasia_po_godzinach dołączyła ją do swojej kolekcji „polskich pereł”, mentorka  kobiet Dorota Klewicz @dorotaklewicz napisała mi kiedyś, że traktuje ją jak zbiór afirmacji, inspiracji macierzyńskich, który otwiera na dowolnej stronie i czyta dla otuchy, artystka Ilona Celina @by.ilonacelina powiedziała, że ta książka ją rozumie 😊 Pod #szukamwłaściwychsłów na Instagramie zobaczysz więcej refleksji, recenzji i pięknych zdjęć książki.

Książkę można nabyć w dwóch wariantach cenowych: pojedynczo lub w promocyjnym zestawie trzech książek. W każdą książkę osobiście wpisuję dedykację ( a jeśli wpiszesz w uwagach do zamówienia dla kogo mam podpisać, dedykacja będzie imienna), następnie pakuję ją z czułością w bibułkę. Do każdej książki dołączona jest karteczka z podziękowaniami ode mnie i Marysi z jednym z akwarelowych portretów, która wiemy, że zdobi już wiele tablic, biurek i ścian naszych Czytelniczek 🙂 

Obrazek poniżej po kliknięciu przeniesie Cię do sklepiku. 

A gdyby tak spróbować połączyć swoje pasje z przyjaźnią i talentem kogoś innego, kto mieszka na drugim końcu Polski, ale jest kimś Bliskim? 

Możliwe, że powstanie z tego coś pięknego, co przerasta nawet najśmielsze marzenia. 

Jeśli masz jeszcze chwilę, zapraszamy do przeczytania o tym, jak gdzieś „na łączach” między Wyszkowem nad Bugiem a Tarnowskimi Górami powstała ta książka.

Gdy poznałyśmy się z Marysią w internecie, około 2007 roku, w czasach, gdy obie pisałyśmy twórcze blogi, zrodziło się w nas pragnienie stworzenia czegoś wspólnie. Gdy w końcu w 2018 roku spotkałyśmy się „na żywo” i zobaczyłam jej akwarelowe portrety rodzinne, malowane z niezwykłą czułością, oddające ulotność chwili, pomyślałam, że można potraktować je jak fotografie i oprawić w kolory, faktury i wzory, tworząc coś na kształt albumu scrapbookingowego.

Na początku pomyślałyśmy o czymś bardzo osobistym, dla nas i dla naszych dzieci.

Zastanawiając się nad tekstem, który mógłby się w takim albumie pojawić, przypomniałam sobie o słowach, które zapisałam na jednej z moich prac, zrobionej tuż po narodzinach mojego drugiego dziecka, pierwszego syna. To był swego rodzaju list- przesłanie dla mojego maleńkiego, chorowitego synka, o którego bardzo się bałam i którego chciałam chronić i obdarować wszystkim, co najlepsze. Towarzyszyły mi wtedy także myśli o tym, czym powinny (i czy w ogóle powinny) różnić się moje „działania wychowawcze”, a zatem także słowa, które wypowiadam wobec syna, od tych kierowanych ku starszej córeczce. Echo tamtych rozważań pobrzmiewa w tekście, który znalazł się w tej książce. Z tego też powodu, oraz dlatego, że bohaterami akwarelowych migawek Marysi są jej synowie, książka, którą stworzyłyśmy opowiada o mamie i synu. Jednak jako mama córek mogę powiedzieć, że to, co w niej zawarłyśmy, jest bardzo uniwersalnym, macierzyńskim doświadczeniem.

Jest to bowiem książka o stawaniu się mamą, o uczeniu się siebie w nowej relacji z dzieckiem, o rodzeniu się więzi i miłości wśród wielu różnych, także trudnych emocji. Stworzyłyśmy książkę- zaproszenie do poszukiwania swojej drogi i własnego głosu w macierzyństwie.

Gdy zaczęłyśmy prace nad naszym wspólnym przedsięwzięciem naprawdę nie wiedziałyśmy, gdzie nas to zaprowadzi. Ale podjęłyśmy wyzwanie i proces powstawania książki dokumentowałyśmy i publikowałyśmy na Instagramie pod #drogaspełnianiamarzeń

Pracować razem w naszym przypadku oznaczało pracować na odległość i nigdy w jednym czasie. Marysia malowała na Śląsku wieczorami i nocami, a Agnieszka na Mazowszu w chaosie dnia na stole w salonie układała, cięła, darła i kleiła. Efekt zawsze był niespodzianką dla nas obu.

Zaczęłyśmy bez żadnych konkretnych założeń, od eksperymentów, twórczej pracy bez planu. Potem przyplątały się znane wszystkim nam smutki i niepokoje, ale później znów się spotkałyśmy i wstąpiła w nas nowa nadzieja.

Pierwsze kolaże powstały w kwietniu 2020 roku, ostatnie dwa, w tym ten z okładki w marcu 2021. Większość portretów, które znalazły się w książce Marysia namalowała właśnie w tym czasie, na podstawie zdjęć własnych i nadsyłanych przez Agnieszkę.

Wszystkie kolaże Agnieszki to analogowe prace, do których wykorzystała malowane i klejone z gazetowych i książkowych wycinków papiery, samodzielnie farbowane tkaniny, koronki i serwetki, suszone kwiaty i całkiem świeże rośliny (na przykład natkę pietruszki ;), korę brzozy, muszelki. Wszystko w rzeczywistości jest trójwymiarowe, co starała się oddać, robiąc im zdjęcia.

 

Po premierze książki akwarele Marysi wystawiane były kilkakrotnie w różnych miejscach. Nawet zagościły wraz z Marysią w telewizji.

„Makiety” rozkładówek Agnieszka pokazuje często na swoich warsztatach twórczych i pisarskich.

Miałyśmy też ogromną przyjemność zaprezentować książkę, akwarele i makiety gościom naszego spotkania autorskiego w przepięknej „Czekoladziarni” w Gliwicach. 

Masz pomysł na współpracę z Makowym Polem w zakresie organizacji spotkań autorskich, wystaw, warsztatów wokół książki i nie tylko? Napisz na sklepmakowepole@gmail.com

Jeśli chcesz kupić więcej egzemplarzy książki (na przykład dla uczestniczek Klubu Mam, Szkoły Rodzenia, na prezenty z okazji Dnia Matki, w ramach dotacji itp.) lub do sprzedaży w swoim sklepie, napisz na adres sklepmakowepole@gmail.com, prześlemy Ci specjalną, atrakcyjną cenowo ofertę. 

Z twórczością autorek można zapoznać się na stronach:

Agnieszka Sieńkowska www.makowepole.eu 

Instagram @makowepole_

FB @makowepole.eu 

Maria Kurtz

Instagram @marikodzi

 

O książce w dużym skrócie ;): 

 

„Szukam właściwych słów”

Tekst i kolaże: Agnieszka Sieńkowska

Akwarelowe portrety: Maria Kurtz

Liczba stron: 30

Rozmiar: 256 mm x 256 mm x 8 mm

Wydawca Pracownia Artystyczna Makowe Pole, 2021

ISBN 978-83-961495-0-3