Zapraszam Cię na warsztat „Uwolnij swoją Opowieść!”, który zainspiruje Cię do wprowadzenia praktyki pisania do swojej codzienności.

Proste, przyjemne i niezwykle skuteczne ćwiczenia i techniki zaczerpnięte z programów kreatywnego pisania, pisania ekspresywnego i terapeutycznego, których się nauczysz, pomogą Ci uczynić z pisania uszczęśliwiający nawyk.

Słowo po słowie, strona po stronie, opowiesz własną, wyjątkową historię twórczego, pełnego sensu i możliwości życia. 

Czy to coś dla Ciebie? Zdecydowanie tak, jeżeli:

 

 • Kupujesz kolejne piękne zeszyty i notatniki, ale zostawiasz je puste, bo nic, co mogłabyś w nich zapisać, nie wydaje Ci się dostatecznie ważne i warte takiej ładnej oprawy.
 • W dzieciństwie i w nastoletnich czasach pisałaś pamiętnik albo długie listy do przyjaciół, pamiętasz jaką przyjemność Ci to sprawiało, ale gdzieś po drodze, w dorosłym życiu zgubiłaś to. Chciałabyś wrócić do pisania, ale nie wiesz, od czego zacząć.
 • Wiesz, że pisanie, to coś, co by Ci się bardzo podobało, ale nie masz czasu spokojnie usiąść i pomyśleć, a co dopiero pisać przez godzinę lub więcej.
 • Chciałabyś znaleźć dla siebie prosty, dostępny i tani sposób na zadbanie o siebie, bo wszystko czego dotychczas próbowałaś, wymagało od Ciebie zbyt dużego zaangażowania i szybko to porzucałaś.
 • Szukasz narzędzi wspierających w procesie terapii, coachingu, wprowadzaniu zmian w swoim życiu.
 • Piszesz czasem, wiesz, że to pomocne i wspierające, chciałabyś uczynić pisanie stałą praktyką.
 • Chcesz doświadczyć czegoś nowego, spróbować pisania jako środka twórczego wyrazu.
 • Chciałabyś „rozpisać się” po przerwie.

Podczas trzygodzinnego spotkania na żywo (środa 24 stycznia 2024,  w godzinach 18.00- 21.15, online na ZOOM) w kameralnym kobiecym gronie podzielę się z Tobą moimi najcenniejszymi doświadczeniami praktyki pisania w trosce o siebie, dla rozwoju i dobrostanu. Przedstawię Ci idee i założenia pisania ekspresywnego i terapeutycznego. Zrobimy wspólnie kilka prostych ćwiczeń na rozpisanie się, dostaniesz ode mnie również inspirujące zadania domowe, z którymi bez problemu wpleciesz pisanie do swojej codzienności. 

Poznasz kobiety, które tak jak Ty, chcą odkryć skarby swojego życia, zrozumieć i opowiedzieć siebie. 

Dlaczego stworzyłam ten warsztat? Jak pisanie może Ci pomóc? 

Odkąd tylko nauczyłam się pisać, zapełniam kartki notatkami z codzienności. Pracę zawodową rozpoczęłam od prowadzenia warsztatów literackich dla licealistów i amatorskiego teatru młodzieżowego, poza tym pisałam teksty do miesięcznika o zdrowiu i urodzie oraz kulturalnego magazynu internetowego. Jednocześnie z głębokiej wewnętrznej potrzeby wciąż pisałam coś w rodzaju dziennika, słowa nieprzeznaczone dla cudzych oczu. 10 lat temu przeszłam dwunastotygodniowy program Julii Cameron „Droga Artysty”, od tego czasu starałam się być wierna pisaniu trzech porannych stron każdego dnia, według jej zaleceń.

Jednak jako mama czwórki dzieci, właścicielka jednoosobowej firmy, zmęczona i odsypiająca rano zarwane noce, miałam momenty, w których na poranne pisanie przez około 20 minut nie starczało mi sił, energii i chęci. Ta praktyka okazała się za trudna na tym etapie mojego życia. Wracałam do niej kilkukrotnie, ale nigdy na dłużej. Niestety zaniechanie pisania tylko pogłębiało dołki, w które wpadałam.

Potrzebowałam pisać, bo to ratowało moją głowę, układało myśli, przynosiło jasność i spokój w codziennych zawirowaniach.

Nauczyłam się zatem pisać mniej, krócej, szybciej, ale systematycznie. Później poznałam koncepcję pisania ekspresywnego i książkę „Terapia przez pisanie” J. W. Pennebakera i J.M.Smytha i dowiedziałam się, że dobroczynne działanie pisania, którego doświadczałam, zostało zbadane, opisane i dowiedzione naukowo! Na początku roku 2023 na kursie  z „Pisania rozwojowego i terapeutycznego dla profesjonalistów” u Moniki Kliber uzupełniłam i poukładałam swoją wiedzę. 

I dziś mam dla Ciebie dobrą wiadomość:

Masz pod ręką (dosłownie!) proste, niemal bezkosztowe i niezużywalne narzędzie, a nawet całą narzędziową skrzynkę, dzięki której każdego dnia będziesz mogła dać sobie wsparcie, empatię, pocieszenie, a wtedy, kiedy trzeba, impuls do działania. 

Z radością pokażę Ci, jak z niej korzystać, daj mi trzy godziny 🙂 

Żeby wziąć udział w warsztatach nie potrzebujesz żadnych potwierdzonych przez innych umiejętności, żadnych dyplomów, piątki z polskiego na maturze, nie musisz mieć „lekkiego pióra”, talentu pisarskiego, łatwości dobierania słów czy co tam jeszcze słyszałaś, że trzeba mieć, żeby zajmować się pisaniem. Możesz robić błędy ortograficzne i pisać „jak kura pazurem” (tak jak ja ;)) Wystarczy, że nosisz w sobie opowieść, która chce być opowiedziana. Wystarczy, że jesteś ciekawa tego, co się wydarzy, gdy w bezpiecznej atmosferze przyłożysz długopis do kartki i popłyną słowa. 

 

Wystarczy, że chcesz spróbować. 

 

Nie obiecuję Ci, że po trzech godzinach warsztatu napiszesz powieść albo ukończysz w dwa dni pracę magisterską i będziesz sypać błyskotliwymi tekstami jak z rękawa. Nie jest to kurs pisania dla biznesu, dziennikarski ani korepetycje z pisanego języka polskiego. Nie jest to także spotkanie, na którym będziesz mogła przedstawić swoją dotychczasową twórczość literacką, zasięgnąć rady w kwestiach wydawniczych. Nie jest to terapia ani konsultacja psychologiczna.

 

To znak, którego wypatrujesz, zgoda, na którą czekasz, by zacząć pisać 🙂

 

Wiem, że wygospodarowanie trzech godzin może być trudne, ale wierzę, że nasze spotkanie przyniesie Ci natychmiastowe rezultaty: jeśli pomyślałaś sobie, że chciałabyś zrobić coś specjalnego dla siebie, zacząć, ponowić lub pogłębić praktykę pisania w tym roku, to już tego dnia będziesz mogła zaliczyć sobie ten cel– na warsztacie zapiszesz co najmniej kilka stron zeszytu, nauczysz się technik do wdrożenia i wykorzystania już następnego dnia, i do rozwijania przez wiele kolejnych.

Jako homo scepticus podchodzę z dużą dozą rezerwy do większości spraw, a co dopiero do kwestii tak niemierzalnej, jak kreatywne pisanie! Postanowiłam jednak dać sobie ten czas i zapisać się na kurs Agnieszki. Jak dobrze, że to zrobiłam! Nie dość, że wyszłam z konkretnymi narzędziami do pracy z problematycznymi kwestiami, z dziećmi, które prowadzę w edukacji domowej, nie dość, że spędziłam miło i twórczo kilka godzin, i przypomniałam sobie, jaką frajdę sprawiało mi pisanie, to jeszcze urzeczywistniła się intencja autorki i - uwolniłam swoją opowieść. Tak, jakby puściły jakieś bariery, a poczucie sprawczości i entuzjazm tworzenia znalazły ujście. I to nie tylko w dziedzinie pisania! Czy każda będzie taką wzorową kursantką? Tego nie wiem, ale jedno wiem na pewno - warto spróbować!
Adriana

Na czas warsztatu potrzebujesz:

 

 • zeszytu (tak, wyjmij ten śliczny, trzymany na specjalną okazję! Życie to wystarczająco dobra okazja 🙂 ),
 • ulubionego, dobrze działającego długopisu, pióra lub ołówka,
 • wygodnego krzesła, fotela, w miarę spokojnego, cichego miejsca, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzać,
 • komputera, tabletu lub smartfona z dostępem do internetu i włączoną kamerką.

W dniu warsztatu dostaniesz ode mnie link do pokoju w ZOOM, jeśli nie używałaś dotąd tej aplikacji, zainstaluje się ona automatycznie na Twoim urządzeniu.

„Uwolnij swoją Opowieść!” warsztat z pisania dla rozwoju i dobrostanu dla kobiet

Online na żywo (na platformie ZOOM)

środa 24 stycznia 2024,  w godzinach 18.00- 21.15

3 godziny, 15 minut

Grupa do 8 osób

167 zł od osoby

Nazywam się Agnieszka Sieńkowska, od 13 lat tworzę pracownię i markę Makowe Pole, jestem polonistką, prowadzę autorskie warsztaty artystyczne i literackie dla kobiet i nastolatek. Tworzę także projekt „Twórcze w relacji”, w którym towarzyszę Mamom i Córkom w drodze przez twórczość i opowieść ku serdecznym, bliskim relacjom. Mieszkam z mężem, czwórką dzieci i kotem Nikiforem na wsi, w kolorowym, pełnym książek i muzyki domu. W 2021 roku samodzielnie wydałam stworzoną w pięknej współpracy z internetową przyjaciółką Marysią Kurtz książkę „Szukam właściwych słów”. Obecnie pracuję nad dwoma książkowymi projektami. Od ponad dwóch lat warsztaty twórcze prowadzę w naszym salonie:)